تلاش برای ورود شطرنج به مهدهای کودک و مدارس/ مستعد قرارگیری در بین 5 استان برتر شطرنج هستیم

رئیس هیأت شطرنج همدان از تلاش برای ورود شطرنج به مهدهای کودک و مدارس خبر داد و گفت: همدان مستعد قرارگیری در بین 5 استان برتر شطرنج است.

 

 

به گزارضش خبرگزاری فارس،رئیس هیأت شطرنج همدان به همراه مسئول امور بانوان، مسئول کمیته مسابقات و مسئول کمیته آموزش و مربیان این هیأت با حضور در دفتر خبرگزاری فارس گزارش عملکرد سال گذشته این هیأت و برنامه‌هایی که در سال جاری دنبال خواهد شد را ارائه کردند که بخش اعظمی از این مصاحبه را مشاهده می کنید.

احمد علی‌بابایی با اشاره به شاخص‎های رشته شطرنج اظهار کرد: این رشته ورزشی ضمن تقویت قدرت تعقل و تفکر افراد، ایجاد اعتماد به نفس و افزایش صبر و تحمل، قدرت «نه گفتن» را افزایش می‌دهد.

وی ارتقای قدرت تصمیم‌گیری و استقلال فکر و عمل را از دیگر ویژگی‎های این رشته ورزشی دانست و افزود: این رشته آرام ورزشی در بطن خود، تلاش به منظور دستیابی به اهداف بالا را به افراد می‌آموزد.

علی‌بابایی که معتقد است جوامع امروز و کشور ما با افت تفکر مواجه است، گفت: این وضعیت جامعه را با مشکلات بسیاری مواجه می‌کند که باید با کارهای زیربنایی و بهره‌گیری از ورزش‌های فکری این خلأ را حل کرد.

رئیس هیأت شطرنج استان همدان ادامه داد: در همین راستا رشته ورزشی شطرنج با ویژگی تعقل‌گرای خود باید از سنین پایین در بین افراد ترویج شده و در کشور نهادینه شود.

علی‎بابایی با بیان اینکه امیدواریم با بها دادن به شطرنج و فراخواندن افراد به تفکر بیشتر به صاحبان اندیشه توجه کنیم، با گریزی به فعالیت‎های صورت گرفته طی دو سال و نیم مسئولیتش در هیأت شطرنج استان گفت: در این مدت در حد توان هیأت را از لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تجهیز کردیم.